Proyazar.com Jr. Php, Java, C/C++ Developer & Kişisel blog yazarı

15 Yaşındaki Kızı Taciz Eden E-Spor Oyuncusu, Counter-Strike’tan 1000 Yıl Boyunca Uzaklaştırıldı.

Her gün binlerce oyuncu Counter-Strike oyunundan pek çok neden üzerine uzaklaştırılıyor. Bu nedenlerin bazıları; hile kullanmak, küfür etmek, dolandırıcılık gibi maddelerden oluşuyor ancak geçen günlerde bu maddelerin arasına bir madde daha eklenmiş oldu ve ilk uzaklaştırma gerçekleştirildi.

Counter-Strike oyununda turnuva düzenleyen ESEA firması, bir kullanıcıyı reşit olmayan bir kızı taciz ettiği için tam 1000 yıl boyunca oyundan uzaklaştırdı. Net bir tarih vermek gerekirse bu oyuncu, 6 Haziran 3016 tarihine kadar oyuna herhangi bir şekilde giriş yapamayacak.

Bu uzaklaştırma cezası, Reece “bloominator” Bloom adlı oyuncuya uygulandı ve oyununcunun hesabında resmi uzaklaştırma nedeni olarak “kötü amaçlı aktivite” yazıyor. Taciz olayının kanıtı olarak 15 yaşındaki bir kızın eSports oyuncusu ile arasındaki sohbet kayıtları ve fotoğraflar olarak belirtiliyor.

Ortaya çıkan sohbet kayıtlarında, Bloom adlı profesyonel E-Spor oyuncusunun “Sadece genç zihinleri etkileyebilmekle ilgili bir şey.” ve “Pedofil olmam, umrumda değil.” gibi şeyler söylediği görülüyor. Ayrıca Bloom’un Armor Esports takımının bir üyesi olduğu açıklandı.

Konuya ek olarak Bloom, yaşanan olaylar üzerine Twitter üzerinden özür diledi, ancak kısa bir süre sonra Twitter hesabı silindi.

Benim bu konu hakkında ki fikrim, bu tür olayların ne amaçla olursa olsun eğer meydana bir şekilde geliyorsa (..taciz, tecavüz gibi..) gerek sanal ortamda gerekse gerçek hayatta o kişiye en ağır cezanın verilmesidir.

  1. Tarik dedi ki:

    Yazıklar olsun, şerefsiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2016-2017 Proyazar.com. Mehmet Toprak Jr. WP, Php, Java, C/C++ Developer & Kişisel blog yazarı
  • Sitemap Valid css Valid html Gtmetrix Google pagespeed C99 shell Beylikdüzü Spor Salonu
  • we love WP