Proyazar.com Jr. Php, Java, C/C++ Developer & Kişisel blog yazarı

Aşırı sorgulayıcı bir yapıya sahip olmak ve devamlı zihnimi meşgul eden sorulardan kurtulamamak..

Ben hayatımın her anını sorgulayan, farklı yapıya sahip bir insanım. Bu özellik bazen beni öyle zor durumlara düşürüyor ki, takılıp kalıyorum. Örneğin hocam ders anlattığında bir konunun ya da sorunun en ufak ayrıntısına saplanıp kalıyorum ve o soruyu hoca tahtadan silse bile ben zihnimde devam ediyorum. Ders bitiyor, okul bitiyor eve yürümeye başlıyorum hala saplanıp kaldığım kısmın ayrıntılarını sorgulama çalışıyorum zihnimde..

Buna ne yazık ki engel olamıyorum, nasıl kurtulacağımı da bilemiyorum kendi benliğimde. Bazen de bu özellik bana çok şey katıyor.. Çevrem de duyduğum, gördüğüm, kokusunu aldığım, dokunduğum hatta ve hatta tattığım her şeyi sorgulama başlıyorum.. Sorgulamaktan kastım öyle saçma sorularla, nedenlerle değil.. Misal; klavye ile uzun bir metin yazarken (..şuan yazdığım metin gibi..) dakika da neden 110-120 kelime yazdığımı sorguluyorum. Bunun sebebinin ne olduğunu neden daha hızlı yazamadığımı sorguluyorum. Bu yüzden kafamda her saniye farklı konular beliriyor ve katlanıp duruyor. Bunları devamlı düşündüğümdendir belki, geceleri zor uyuyorum. Günde 3-4 saat uyku ile duruyorum genellikle.. Özellikle de son zamanlarda bu özelliğim iyice ön plana çıkmaya ve beni kendine esir tutup nefes almamı bile zorlaştırmaya başladı..

Başka bir örnek vermek istiyorum, daha iyi anlayabilmeniz için; Örneğin okula giderken, yolda ki insanları sorguluyorum kafamda. Hayal kuruyorum.. Kurduğum hayalin ötesine geçmeye çalışıyorum, zihnimi zorluyorum. Diyorum ki kendi kendime, bu adam yolun sağ tarafından yürüyor ve adımlarını orta tempoda atıyor. Kafasını hafif eğik tutuyor ve her 2-3 saniye de bir yere bakıyor. Bunun gerçek sebebi ne olabilir acaba? Gördüğü eğitimden kaynaklı mı yoksa çocukluktan kalan bir özellik mi? Adımını atarken kafasının içinde ki dünyada neler gizli misal, ya da ben adamın yanından hızlı bir şekilde geçtiğimde benim hakkımda da aynı şeyleri sorguluyor mu? Üzerimde ki kokuyu içine çekip hayatım hakkında bilgi sahibi oluyor mu? Anlıyacağınız farklı geliyor her şey bana.. Allah’tan asosyal bir yapıya sahibim.. Yani insanlarla fazla ilişki kurmak istemiyorum. Bu blogu açmamın temel nedeni de bu aslında. Fikirlerimi, düşüncelerimi ve sorunlarımı yazıp sizlerden bilgi almak..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2016-2017 Proyazar.com. Mehmet Toprak Jr. WP, Php, Java, C/C++ Developer & Kişisel blog yazarı
  • Sitemap Valid css Valid html Gtmetrix Google pagespeed C99 shell Beylikdüzü Spor Salonu
  • we love WP