Proyazar.com Jr. Php, Java, C/C++ Developer & Kişisel blog yazarı

Canfeza Kimdir? Hayat Hikayesi Nedir? Örnek Parçaları Nelerdir?

Bundan birkaç gün önce bir projeyi yetiştirmeyi çalışıyordum. O sırada da Youtube’dan müzikler rastgele çalıyordu ve birden bir şarkı çalmaya başladı. Şarkı “Dua” isimli bir parçaydı. Çalışmaya o kadar dalmama rağmen bir yandan kod yazarken diğer bir yandan da ritme göre tempo tutuyordum. Hemen çalışmaya ara verdim ve bu parçanın kime ait olduğuna baktım. Evet, artık bir kaç dakika sonra “Canfeza” yeni bir takipçi ve hayran kazanacaktı 🙂

Hemen diğer parçalarına baktım.. Parçalar o kadar içten ve samimiydi ki sanki bütün parçalarda yıllardır bir anım gizli gibiydi. Şimdi de bu yazıyı Canfeza’ya hitap ediyorum..

Peki kim bu Canfeza? Ne tür müzik yapar? İnsanlara neden bu kadar samimi ve içten gelir? 

Öncelikle Canfeza’nın gerçek adı Organ GÜL olmakla beraber 1990 yılı Bursa/Osmangazi doğumludur. Tuttuğu takım Galatasaraydır ve Rapten çok para kazanamadığı için veya kazanmak istemediği için ek iş olarak tekstil sektörü ile ilgilenmektedir.

Aslında hayatı birkaç satırdan oluşmuyor.. Ben hayatını ne kadar yazarsam yazayım gerçeğine yaklaşamam bile.. Eğer gerçekten bu insanın hayatını, yaşadıklarını ve yaşantısını merak ediyorsanın onun yazmış olduğu RAP ‘leri dinleyin. Herhangi bir parçasını ilk dinlediğiniz zaman anlamaya çalışamayacaksınız çünkü kulağınıza o kadar etkileyici gelecek ki, sadece dinlemek isteyeceksiniz ve zamanın nasıl geçtiğini anlamadan şarkı bitmiş olacak ve siz hemen tekrar dinle butonuna basacaksınız..

Kısacası şunu demek istiyorum; ben çok RAP’çi dinledim.. Ama bu adam bir başka yazıyor sözleri.. Bu adam öyle bir nakarat ile birleştiriyor ki hayatını sanki onun acılarını siz dinlediğiniz her saniye yaşıyorsunuz. Öyle bir an geliyor, s*kerim böyle dünyayı diyorsunuz..

Ha eğer üstat (Canfeza) bu yazdıklarımı okuyorsa, bu kadar acılara rağmen, çekemeyen herkese dokuz doğurttuğu adamla bir şeyler içmek isterim.. 🙂 Peki bu adam sizce ne kadar iyi söz/sözler yazıyor..?

Buyurun sizler için seçtiğim bir kaç parçası.. Dinlerken hayata veya yaşadıklarınıza sövmeyin.. İyi dinlemeler..

 1. kapalı yaralar dedi ki:

  keşke onu gorebılsem sarılıp aglardım herhalde..

 2. Deniz nur dedi ki:

  Ekim şarkısından beri hayranıydım (2011 senesinden beri) ama Canfeza’nın hayat hikayesini daha yeni okuyorum. Ve çok güzel ve içten şarkı yazıp okuyor keşke onu görebilsem

 3. Deniz nur dedi ki:

  Bide kesinlikle “Şeftali Kırmızısı” şarkısını dinlemelisiniz

  1. Azra dedi ki:

   Şarkıyı ezberledım o derece sevgıli hazretlerını dinle

 4. Merve dedi ki:

  Önce en yakın arkadaşımın tavsiyesiyle dinledim ama sonradan telofonumdaki tek şarkılar CANFEZAYA aitti. Halada öyle ve tek istediğim CANFEZAYLA tanışmak

 5. Azra dedi ki:

  Ben onun şarkılarına hastayım 15 şarkı ezberledım onunla tanışmayı çok ısterım

 6. Tiemera dedi ki:

  Canfeza! konser bekliyoruz..

  Bursa.

 7. Nergis Aydn dedi ki:

  Ben canfezanın raplarından anladığım kadarını yazıcam şimdi. Söyleki Canfeza kıza 12 yaşında aşık olmuş. 12 yaşında aşık olduğuna göre bu kızla aynı mahallede hatta akraba olabilirler. Büyük ihtimal akrabaymışlar ki Canfeza şiirlerinde beni bilirsin,bilirsin benim muhabbetim koyudur gibi cümleler işletmiştir. Bu iki gencin arasında çok şey yaşanmış belli. Hatta Canfeza siqara içmiş bu kız için. Bir şiirinde “ciğerlerimdeki katranı o süzdü” diye bahsediyor. Canfezanın aşık olduğu bu kız sarışın ve mavi gözlü biriymiş. Hatırlatıyorum “Afitap seni gördüğü günden sarışın” “yeşil gökyüzünün mavi aynası” burada yeşil Canfrzanın mavi kızın gözleri. Ayrıca kız pek güzel ve dobra bir kız olmuş. Bir diğer şiirinde de “seni benim gibi seven 10 binlerce ahmak densiz var” geçmektedir. Canfeza bu kızla çok şey yaşamış. Kızın da mecbur olduğu şeyler olmuş. İstemeden üzmüş Canfezayı. Ama Canfeza da onu çok üzmüş. Bunlar 12 yaşından 20 yaşınadek bir şeyler yaşamışlar. Canfeza 20 yaşındayken bir ayrılık olmuş aralarında. Bu ayrılık eylül ayında olmuş Canfezanın eylül adında şarkısı ve sonbahara gönderme yaptığı şarkıları vardır. Bence kız başkasıyla sevgili falan olmuş. Canfeza şôyle söylüyor “onunla sevişiyorsun yüzüme yalan desen de” demekki bunlar hala konuşuyorlar. Bu da akraba olma ihtimalini yüseytiyor. “6 yıl önce bu günün gecesinden kalmayım” cümlesinden canfezanın 26 yaşında hala o kızı unutmamış olmasıdır.

  Ben bütün bunları dinlediğim canfeza şiirlerinden tahmin ediyorum. Allah her kese Canfeza gibi aşık ve her Canfezaya layık maşuk nasip etsin. Amin

  1. Emre Sultan dedi ki:

   Gerçekten muhteşem.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2016-2017 Proyazar.com. Mehmet Toprak Jr. WP, Php, Java, C/C++ Developer & Kişisel blog yazarı
 • Sitemap Valid css Valid html Gtmetrix Google pagespeed C99 shell Beylikdüzü Spor Salonu
 • we love WP