Proyazar.com Jr. Php, Java, C/C++ Developer & Kişisel blog yazarı

Forumlarda ki özgürlüğünüzün tadını çıkartın. Sonra çok pişman olabiliyorsunuz.

Yazıma hepinize “Merhaba!” diyerek başlamak istiyorum, nedenini bilmiyorum böyle başlamak geldi içimden 🙂 Hemen konuya geçeyim dilerseniz.. Arkadaşlar geçenlerde bir hata sonucu r10.net forumundan yaklaşık 2 gün uzaklaştırıldım. Uzaklaştırılma sebebim tamamen benim hatamdı aslında.. Özel mesaj olarak istemeden reklam yaptım. İstemeden dediğim gerçekten istemeden oldu. Ortak hazırlamış olduğumuz WP temasının linkini değerli r10.net üyelerine iletmek istedim, bunu da özel mesaj (PM) aracılığı ile yapmamda herhangi bir sıkıntı olmayacağını düşündüm ancak forum kurallarına tam hakim olmadığım için ceza aldım 🙂

r10bantarih

Her neyse demek istediğim öyle ya da böyle forumdan yaklaşık 2 gün uzaklaştırıldım.. Peki bu seni nasıl etkiledi diye soracak olursanız; benim forumdan yaklaşık 2 gün uzaklaştırılmam, kazanç kapımın biraz olsun kapanmasına neden oldu. Sonuçta öğrenci insanız, ufaktanda olsa para gelmesi lazım ki bazı zaruri ihtiyaçlarımızı kimseye muhtaç olmadan karşılayalım öyle değil mi 🙂

Bugün saat 19.00 sularında hesabımın cezası kalktı ve rahat bir nefes aldım. Aslında ilk olarak pek kasmadım, hem benim kafamın rahatlaması gerekiyordu bu da benim için bulunmaz bir nimet olmuştu ancak 1-2 iş almıştım ve ödemeyi de sağ olsunlar hesabıma geçmişlerdi. Şimdi banlanınca ödemeyi alıp kaçtı lafları forumda dolaşmaya başladı bende gerildim, kafam rahatlıyacak derken daha çok daraldı 🙂 Ha bir de bir arkadaş çıkmış şikayet konusu açmış, vay efendim ben tema aldım ama eklenti istemiyordum, arkadaş eklenti kurarak temayı aktif etmiş, falan filan.. (Yanlış anlamayın da kurduğum eklenti de “wp-pagenavi”) Artık insanlar nasıl bir kafa içerisindeyse anlamış değilim, tamam dedim daha banlanmadan önce ticareti sağlıklı yapabilmek için.. Tamam dedim ben sayfalamayı eklentisiz yapayım, sonuçta konuya yazdıysam mecbur istenirse yapacağım..

Yaptım teslim ettim, bu seferde “..kusura bakmayın hocam.! Ben bu temayı kullanmayacağım..” tarzı bir söylemle benim karşıma geldi.. Bende delirdim tabii.. (Ha şunu da söyleyeyim, arkadaşa 10 TL eksik fiyatta temayı verdim, nedeni de hani 10-15 TL ‘nin lafını yapıyor olmasın, işi görülsün sonra zaten bana paranın geri kalanını yollar diye düşündüm ama hiçte öyle olmadı.)

Bu olaylardan sonra ertesi gün banlanınca ve adam banlandıktan sonra şikayet konusunu açınca sıkıntıdan duvarlara tekmeler atmaya başladım, sabah sabah yürüyüş falan yapmaya başladım.. Öyle böyle sancılı 2 gün de geçti, arkadaşın Şikayet Konusuna cevabımı uygun bir dille yazdım. Şimdi iş moderatör arkadaşlarıma kaldı, umarım gereken cezayı hak eden kişiye verirler..

Allah kimsenin adını haksız çıkartmayı nasip etmesin, tek söylemek istediğim bu aslında. Eğer insanlar sizin ticaretinizi kıskanıyor ya da başka bir sebepten ötürü b*k atmaya çalışıyorsa Allah’a dua edin, er geç o insanın başına yaptıkları gelecektir. Ben buna inanıyorum, hayırlı günler diliyorum.. Esen kalın..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2016-2017 Proyazar.com. Mehmet Toprak Jr. WP, Php, Java, C/C++ Developer & Kişisel blog yazarı
  • Sitemap Valid css Valid html Gtmetrix Google pagespeed C99 shell Beylikdüzü Spor Salonu
  • we love WP