Proyazar.com Jr. Php, Java, C/C++ Developer & Kişisel blog yazarı

İnternetten para nasıl kazanılır? İnternetten para kazanmanın #5 yolu.

Bir çok kişinin hayalidir aslında internetten para kazanmak. Peki bu nasıl mümkün olabiliyor? İnsanlar sadece oturduğu yerden nasıl on binlerce türk lirasını kazanabiliyor? Üstelik hiç yorulmadan. Tonlarca ağırlık taşımadan, sabah erken kalkmadan.. Sadece bilgisayar başında oturarak..

Bu aslında böyle olmuyor. Çünkü bir şeyler kazanmak için ortada emek olması gerekiyor. Bizde bu emeği internete döken insanlardanız. Unutmayın bu hayatta emeğinizin karşılığını er ya da geç alırsınız bu belki maddi olur belki manevi ama emin olun alırsınız. Şimdi gelelim konumuza, o kadar etrafta dedikodu dolaşıyor. “..Benim arkadaşım var, internetten 5 bin TL kazanıyor..” Gibi. Neden olmasın? Eğer siz de gerçekten isterseniz değil 5 Bin Türk Lirası, 10 hatta 15 bile kazanabilirsiniz. Yeter ki isteyin ve emeğinizi doğru şekilde kullanın.

Ben sizin için internetten kazanç sağlamanın beş yönetimini aşağıda detaylı bir şekilde anlattım. Tabii bu kazanç kapısı bir kaç yöntemle kalmıyor, aklınıza gelemeyecek kadar yolu var ancak ben popüler ve bilinen beş yöntemi sizler için sıraladım.

1. İnternet sitesi açarak para kazanabilirsiniz.

En çok konuşulan ve bilinen yollardan birisidir ve bana göre en etkili yöntemlerden birisidir. Uzman olduğunuz bir konu hakkında internet sitesi açarak ve bu internet sitesine makaleler / yazılar girerek sitenize ziyaretçi toplayabilirsiniz. Topladığınız ziyaretçiler sizin sitenize girdiği için kimsenin size para ödeyecek hali yok. Ancak reklam servislerinden aldığınız reklam kodlarını sitenize yerleştirerek ve gelen ziyaretçileri bu reklamlara tıklatarak para kazanabilirsiniz. Şuan günümüzde ki en popüler ve en çok kazandıran reklam servisi Google Adsense olarak bilinmektedir. Sizde Google Adsense reklam servisini sitenizde kullanarak para kazanabilirsiniz. Benim işim site / tema geliştirmek olduğundan sırf para kazandırma odaklı kodlamış olduğum tasarım ile de kazançlarınızı katlayabilirsiniz. (Bknz : Cashsense temasının satış konusu) Ayrıca çok fazla kitleye hitap ederseniz sitenizi başka bir kişiye devredebilir bu şekilde de kazanç sağlamış olursunuz.

2. Link kısaltma servislerini kullanabilirsiniz.

Bu yol biraz karmaşık gibi gözükebilir ama aslında durum görüldüğü gibi değildir. Herhangi bir internet sitesinin linkini kısaltarak ve bu kısaltmış olduğunuz özgün linki başka insanlarla paylaşarak onları eğer bu linke tıklatabilirseniz kazanç sağlamış olursunuz. Örneğin bir haber ya da makale adresini aldınız ve herhangi bir link kısaltma servisini kullanarak linki / adresi kısalttınız. Bu kısaltmış olduğunuz linkin yeni adresini kopyalayıp sosyal medyada paylaşırsanız insanlar her tıkladığından size azar azar para gelecektir. En popüler link kısaltma servisi günümüzde https://bc.vc olarak bilinmektedir ama alternatif firmalarıda sizin için alt kısımda listeledim.

3. Kullanmadığınız eşyaları internet ortamında satarak para kazanabilirsiniz.

Bu yol elle tutulur bir yöntem olmakla birlikte insanlar ile çok fazla iletişim gerektiren bir yoldur. Eğer kullanmadığınız bir ürününüz veya firmanızda satış yaptığınız bir ürün varsa bunu internet ortamında bulunan alışveriş sitelerine koyarak kazanç sağlayabilirsiniz. Gününüzde en popüler alışveriş sitesi olarak sahibinden.com bilinmektedir ancak sizin için aşağıya bir kaç firmayı daha listeledim. Onları da tercih edebilirsiniz.

4. Video çekerek para kazanabilirsiniz.

Eğer video çekmeyi seviyorsanız bu yöntem ile de çok ciddi kazançlar elde edebilirsiniz. Youtube.com servisini kullanarak çektiğiniz bir videoyu yüklediğinizde insanlar eğer sizin videonuza talep gösterip izlemeye başlarsa sizin hesabınıza ufak ufak paralar gelmeye başlayacaktır. Ancak bu izlenme sayısı milyonlara ulaştığında ciddi rakamlara merhaba diyebilirsiniz. Şaşırmayın, beklemediğiniz bir video sizi internet ortamının kralı yapabilir.

5. Makale yazarak / Çeviri yaparak para kazanabilirsiniz.

Eğer türkçe ile aranız iyi ise veya herhangi bir dili iyi biliyorsanız bunu kazanca dönüştürmeniz mümkün. Eğer ben türkçe makale yazarım diyorsanız internet ortamında makale yazarlarına büyük ihtiyaç duyuluyor. Makaleler ücretlendirilirken kelime sayısına dikkat ediliyor. Örneğin 100 kelimelik türkçe bir makale (1.25 TL) fiyatlandırılıyor. Ancak İngilizce bir makalenin fiyatı ise Türkçe makaleye göre kat ve kat artıyor. Kendinize güveniyorsanız bu yolu da denemenizi öneririm, sırf bu yol ile evini, ailesini geçindiren çok insan tanıyorum 🙂 Bunlardan birisi sizde olabilirsiniz.

Tabii ki de bu kadarla kazanç sağlamak kalmıyor. İnternet bir deniz ve elinizi attığınız her şey para kazandırıyor. Unutmayın sadece burada ki önemli konu istemek. Eğer siz gerçekten internetten para kazanmayı kafanıza koyduysanız emin olun kesin kazanırsınız, kazanacaksınızda. İlkten belki az az kazanırsınız ancak daha sonradan evinizi, ailenizi geçindirdiğinizi görünce ve bir de eski günleri hatırlayınca “..vay be!” Diyeceksiniz.. Benden söylemesi.. İyi günler, bol kazançlar..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2016-2017 Proyazar.com. Mehmet Toprak Jr. WP, Php, Java, C/C++ Developer & Kişisel blog yazarı
  • Sitemap Valid css Valid html Gtmetrix Google pagespeed C99 shell Beylikdüzü Spor Salonu
  • we love WP