Proyazar.com Jr. Php, Java, C/C++ Developer & Kişisel blog yazarı

O Olmasaydı Kemal Paşa’yı Yiyemezdik Videosu Hakkında Düşüncelerim..

Biraz önce Facebook’da dolaşırken bir post gördüm ve çok dikkatimi çekti. Postun içerisinde bir video vardı ve yorumlarda herkes bu videoyu kınıyor, küfür ediyorlardı.. Dedim ki noluyor sabah sabah.. Hayırdır inşallah derken, post içerisinde ki videoyu izlemeye başladım.. Bende postun altına düşüncelerimi bir kaç cümle ile yazacağıma kndi kişisel blogumda uzun uzun yazmak istedim. Bunun üzerine bu yazıyı yazıyorum, umarım yazmak istediklerimi sorunsuz bir şekilde size aktarırım.

Çoğunuzun bildiği gibi İslam dini çok ince bir dindir. Böyle ince bir dini yaşarken çok dikkatli olmamız gerekiyor. Nedir ne değildir, bu hareketi yaparsam ne olur, kimleri üzerim, kimleri sevindiririm gibi düşünceleri düşünmemiz gerekiyor. Özellikle de “..o dini ben yaşıyorum, yaşatmak istiyorum..” diyen birisi iseniz diğer insanlara nazaran çok daha dikkat etmeniz gerekiyor ve edepsizlik yapmamanız gerekiyor.

kemalpasa1

Evet, her insan hata yapabilir. Nefsine yenik düşmüş olabilir, bir anlık şaşkınlığa uğramış olabilir ya da yanında ki arkadaşının gazına da gelmiş olabilir.. Yani demek istediğim hemen adamları ön yargı ile yargılamamak gerekiyor ancak bu adamlar sıradan birileri değil ki. Kendisinin Youtube kanalı bulunmakta (AhsenTV) ve kendisi bir nevi gazeteci. Bende açıkcası çok takip eden birisiyim, bir nevi fanıyım. Bunun en temel sebepleri; kendisinin HDP ‘li ve hükümet karşıtı insanları bozmasından kaynaklanıyordu. Ben yine de takip ederim.. Takip etmeyede devam edeceğim ancak bu videoyu koyması başlı başına hataydı. Çünkü dinimiz insanları her ne sebeple olursa olsun galyana getirmeyin diyor. 

kemalpasa2

Biliyorum bazı insanlar Atatürk’ü o kadar putlaştırmış ki; o olmasaydı biz olmazdık.. O olmasaydı babamız, annemiz ve dinimiz böyle olmazdı diyor. Bu ne terbiyesiz bir cümledir. Bazı gerçekler var kabul ediyorum; Atatürk olmasaydı Ege bölgesinde ki bazı şehirlerimiz bizim olamazdı belki ama bunu abartmanın ne bir anlamı var, ne de bir amacı..

kemalpasa3

Ben kısacası bu videoyu kınıyorum. Çünkü insanlar galyana geliyor, küfürleşmeye sebep oluyor. Siz milyonların kalbinde taşıdığı koskoca bir devlet adamını böyle küçük düşüremezsiniz. Yaptığı iyi davranışlar var, kötü davranışlar var. Ne olursa olsun.. Halkı küfüre zorlamak doğru değildir, günahtır..

Benim burada ki ricam; özür dilemek küçüklük değil, erdemliktir. Eğer AhsenTV ekibi bu olay üzerine özür videosu yayınlarsa inanın o küfür edenler utanacak ve siz doğru yapmış olacaksınız. Allah kimseyi doğru yoldan çıkarmasın, çıkartmaya da zorlamasın..

  1. Panel dedi ki:

    Harika bir paylaşım olmuş ellerinize sağlık. Butun paylasimlarinizi severek okuyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2016-2017 Proyazar.com. Mehmet Toprak Jr. WP, Php, Java, C/C++ Developer & Kişisel blog yazarı
  • Sitemap Valid css Valid html Gtmetrix Google pagespeed C99 shell Beylikdüzü Spor Salonu
  • we love WP