Proyazar.com Jr. Php, Java, C/C++ Developer & Kişisel blog yazarı

Yeteneklerini kullanarak Türkiye’nin Siber Yıldız’ı olabilirsiniz.

Teknoloji her geçen dakika hızla gelişiyor, büyüyor.. Devletler gelecekte ki savaşın büyük bir parçası olacak teknolojiyi kendilerine fayda sağlayacak şekilde kullanmayı hedefliyor. Bu yüzden gelişmiş devletler çok fazla miktarda ödenek ayırarak kendilerini sanal ortamda başarılı bir şekilde temsil edebilecek siber ordular kuruyorlar.

Ülkemiz her ne kadar bu durumun farkına geç varıp, siber ordu kurma çalışmalarına geç başlamış olsada artık biz de sanal ortamda ki savaşın bir parçası olmaya hazırız. Tabii ki de saldırı alan taraf değil saldıran taraf olacağız Allah’ın izni ile..

Son zamanlarda bu yönde aldığımız haberler gayet olumlu. İlk olarak BTK bir başvuru formu yayınladı. Bu formun amacı siber ordu kurmak için. (bknz: https://kariyer.btk.gov.tr/usom) Ardından Siber Yıldız adlı yarışma etkinliği halka açıldı.

Gelelim yazımızın asıl konusu olan Siber Yıldız yarışmasına. Geçenlerde internette gezinirken bu ilana denk geldim. Biraz araştırdım ve gayet mantıklı buldum. Bu ve bunun gibi yarışmalar ve etkinlikler ülkemizde faliyet göstermeye devam ederse gençlerimiz bu tür siber güvenlik konusuna ilgi göstereceklerdir. Tabii ki de bu teşviği ödüllerle de süslendiği zaman gayet tatminkâr bir durum ortaya çıkacaktır.

Yarışma USOM (Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi) tarafımdan organize edilmektedir. Yarışmanın asıl amacı ise siber güvenliğe ilgisi ve yeteneği olan kişilere ulaşmayı, kendilerini geliştirme olanağı sağlamayı ve ülkemizde bu alanda farkındalığı arttırmayı hedeflemek olarak belirlenmiştir.

Yarışmanın internet sitesine buradan ulaşabilirsiniz. Şimdiden bol şanslar..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2016-2017 Proyazar.com. Mehmet Toprak Jr. WP, Php, Java, C/C++ Developer & Kişisel blog yazarı
  • Sitemap Valid css Valid html Gtmetrix Google pagespeed C99 shell Beylikdüzü Spor Salonu
  • we love WP